( European, )
Weiblicher Rückenakt
35.83 in. (91.00 cm.) (height) by 25.59 in. (65.00 cm.) (width)
in oil upper left monogrammed
framed
Provenance:
Sammlung Burg Kipfenberg, Altmühltal/Bayern
Die Pastetenesser 1867
Standing Female Nude
(German , b. 1884 - d. 1950)
( Colombian , b. 1932 )
( Italian , b. 1933 - d. 1963 )
( Italian , b. 1697 - d. 1768 )
(Flemish , b. 1564 - d. 1637)
( French , b. 1796 - d. 1875 )
( Spanish , b. 1881 - d. 1973 )
( American , b. 1928 - d. 1987 )